Архивы за Январь, 2013

postheadericon Дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ системи освіти)

Станом на кінець року обласне управління з фізичного виховання та спорту координує роботу 25 ДЮСШ області системи освіти. Рішенням від 06 вересня 2012 року № 10-9/2012 Новоушицької районної ради «Про передачу Новоушицької районної дитячо-юнацької спортивної школи» відділу освіти Новоушицької райдержадмінінстрації (рішення додається).
Статути ДЮСШ затверджені у відповідності до нормативних вимог. ДЮСШ області фінансуються через управління та відділи освіти міськрайдерж-адміністрацій.
Всього в ДЮСШ області культивується 27 видів спорту (21 олімпійський та 6 неолімпійських видів спорту), працює 125 відділень, в яких займається 10538 учнів у 780 навчальних групах. Навчально-тренувальний процес забезпечують 366 тренерів-викладачів (штатних — 224), з них 200 мають фахову освіту, за категорійністю: вищу – 29, першу – 32 та 122 – другу тренерські категорії.

postheadericon Вищі навчальні заклади (ВНЗ) І-ІІ, ІІІ-ІV р.а.

У вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів аккредитації (Кам`янець-Подільський індустріальний коледж, Хмельницький політехнічний коледж, Хмельницький торгово-економічний коледж) навчається 2735 студентів. Навчальний процес забезпечують 12 викладачів з вищою освітою.

Обласне управління обслуговує 4 вищих навчальних заклади ІІІ-ІV р.а., з них: 3 – Хмельницький національний університет, Кам`янець-Подільський національний університет ім.Івана Огієнка – державної власності, а Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Хмельницький університет управління та права – комунальної форми власності. Всього навчається студентів – 12445 осіб. Навчальний процес з фізичного виховання у ВНЗ ІІІ-ІV р.а. забезпечують 93 викладачі, з них:
— професора, доктора – 3
— кандидати наук, доценти – 53
— заслужені працівники фізичної культури і спорту – 4
— почесні працівники фізичної культури і спорту – 6
— заслужені тренери України – 12
— заслужені майстри спорту — 3
— майстри  спорту міжнародного класу — 3
— майстри спорту України – 9
— відмінники освіти України – 7

Хмельницьке облуправління успішно виступає збірними командами студентів у літніх Універсіадах України. Уже 4 універсіади поспіль, починаючи з 2005 року управління виборює: серед областей ІІ групи України:

VІІ Універсіада-2005 14 залікових 6180 очків І місце
видів спорту

VІІІ Універсіада-2007 9 залікових 6467 очків І місце
видів спорту

ІХ Універсіада-2009 7 проведених 2564 очків ІІ місце
видів спорту

Х Універсіада-2011 6 проведених 2450 очків І місце
видів спорту

За підсумками ІІІ Спортивних ігор України серед ВНЗ ІІІ-ІV рівнів аккредитації з усіх розділів Положення 2012 року Хмельницький національний університет посів 7 загальнокомандне місце серед 39 вишів ІV категорії.
Значно успіху досягли команди з видів спорту Кам`янець-Подільського національного університету ім.Івана Огієнка. У чемпіонаті з легкої атлетики студенти вибороли І місце серед 14 ВНЗ ІІ категорії України, з боротьби вільної і греко-римської – І місце з 29 ВНЗ, що приймали участь у цих змаганнях.
За результатами змагань Першого Всеукраїнського Фестивалю в програмі ІІІ Спортивних ігор серед ВНЗ ІІІ-ІV р.а. студенти КПНУ вибороли:
— волейбол (чоловіки) — І місце
— футбол (жінки) — ІІ місце
— волейбол пляжний (жінки) — ІІІ місце
— волейбол пляжний (чоловіки) — V місце
— теніс настільний — VІ місце

Кам`янець-Подільський національний університет ім.Івана Огієнка (в.о. ректора Копилов Сергій Анатолійович) за підсумками загальнокомандної першості ІІІ Спортивних ігор з індивідуальних видів спорту (чемпіонатів) і Першого всеукраїнського студентського фестивалю з ігрових видів спорту посів І місце серед 14 ВНЗ ІІІ-ІV р.а. ІІ категорії та V місце серед усіх вищих навчальних закладів України, пропустивши вперед тільки Національний університет фізичного виховання і спорту України, Харківську державну академію фізичної культури, національний університет «Львівська політехніка» і Тернопільський національний економічний університет.
В 2012 році основними змаганнями студентів-спортсменів стали ХХХ літні Олімпійські ігри (Лондон). К-ПНУ був представлений п`ятьма спортсменами. Найкращого результату досягла дзюдоїста Ірина Кіндзерська, яка посіла 5 місце.

postheadericon Професійно-технічні навчальні заклади (ПТНЗ)

postheadericon Загальноосвітні навчальні заклади (ЗНЗ)

Всього в області функціонує 833 загальноосвітніх навчальних заклади, де навчається 126611 учнів, з них 9016 віднесених до спеціальної медичної групи. Процес фізичної культури забезпечують 958 вчителів фізичного виховання (38 з яких з середньою спеціальною освітою, 812 з вищою фізкультурною освітою, 108 — освітою початкова школа з викладаням фізичної культури.
У 2012 році наймасовішими змаганнями школярів були ІV Спортивні ігри школярів України, де наша область посіла високе четверте загальнокомандне місце у своїй ІІ групі областей (збірні команди області з волейболу (юнаки) та боксу вибороли ІІІ загальнокомандні місця). У місті Славута команда Хмельницької області на Всеукраїнському фізкультурно-патріотичного фестивалі школярів України  «Козацький гарт – 2012 року», яких проходив 18-22.07.12 року посіла 8 місце. На змаганнях «Діти – олімпійська надія України» з плавання у м.Біла-Церква — 9 місце, у змаганнях з легкої атлетики- 10 місце. У змаганнях дитячих спортивних ігор загальноосвітніх навчальних закладів «Старти надій – 2012 року», які проходили з 29.09 по 01.10 2012 року у м.Ялта команда області посіла 18 місце.

postheadericon Дошкільні навчальні заклади (ДНЗ)

Всього в області 809 дошкільних навчальних закладів, де знаходиться 44675 дітей, 895 з яких відносяться до спеціальної медичної групи. Процес фізичної культури забезпечують 107 інструкторів фізичної культури (з них 33 з середньою спеціальною, 43 фізкультурною вищою освітою, 31- педагогічною дошкільною).